QR Menü Sistemi Nedir?

QR Menü Sistemi Nedir?

QR Menü Nedir?
Teknolojinin gelişmesi bütün sektörlerde etkisini gösterdi. Gittikçe yaygınlaşan QR kod kullanımı hayatın pek çok yerinde karşılaşılan bir durum haline geldi. QR Menü nedir sorusunun cevabından önce QR kod nedir tanımını yapalım.
QR Kod (karekod) Nedir: Kısaca 2 boyutlu barkod sistemidir. QR açılımı ise çabuk tepki anlamına gelen quick response kelimelerinin baş harfleridir. QR kodun içeriği metin, video, resim, link gibi pek çok şey olabilir. Bir yazılım aracılığı ile açılabilir. Küçük siyah beyaz şekillerin oluşturduğu kodun içeriği kişiselleştirilebilir.
QR menü ise restoran, cafe ve pub gibi mekanlarda sıklıkla kullanılan bir online menü seçeneğidir. Özellikle pandemi dönemi ile daha da önemli bir hale gelen hijyen ve hassasiyet, halka açık alanlarda temassız bir yaşamı zorunlu kıldı. QR menüler aracılığı ile mekanlarda menüye cep telefonlarınız ile ulaşabilirsiniz. Böylece günle yüzlerce kişinin dokunduğu kağıt menülere gerek kalmadan siparişlerinizi verebilirsiniz.
QR Menü Nasıl Okutulur?
QR menü kullanımı oldukça basit ve hızlıdır. Akıllı telefonların kamerasını koda okutarak linke ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonlarınız QR kod okuyucu desteklemiyor ise mağazadan ücretsiz bir kod okuyucu uygulama indirerek kodu okutabilirsiniz. QR kod okutmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Sırası ile:
QR kod barkodunu her masada istediğiniz bir yere (peçetelik, masa üstü gibi) yerleştirmelisiniz.
İşletmenize gelen müşteriler cep telefonlarının kameraları ile kodu okutmalı.
Ardından gelen bağlantıya tıklayarak tarayıcılarında sekme açılmalıdır.
Açılan sekmeden ürünleri, fiyatları ve görselleri gibi istediğiniz gibi tasarlanan menüye ulaşabilirler.
İsterseniz qr menüden sipariş verme seçeneğini de kullanarak tamamen temassız bir sipariş oluşturma süreci oluşturmanız mümkündür.

QR Menü Kullanımının Avantajları
Pek çok firma ve işletmenin tercihi olan QR kod ile menü kullanımının birden fazla avantajı bulunur. Bunlar;
Menüleri dijital ortama taşıyarak kağıt israfını önler.
Standart menüler zaman içinde yıpranarak yenilemesi gerekebilir. QR menüde bu gibi durumlar yaşanmaz ve ekstra masrafa gerek kalmaz.
Fiyat ve ürün güncellemesi için bütün menünün yeniden değişmesine gerek yoktur. Güncellemeler kolay ve pratik şekilde yapılabilir.
Fiziki menüye gerek kalmadan temassız bir menü olanağı sağlar.
Yüzlerce farklı tema ve tasarım seçeneği ile özelleştirilebilir menüler sunar.
Modern ve teknolojik bir imaj oluşturur.
Müşterilerin menü beklerken ve sipariş verirken bekleme süresini kısaltır.
QR Menü Nasıl Yapılır?
QR menü yapımı profesyonellik isteyen bir iştir. Gerekli yazılım ve grafik bilgilerine sahip olunması ve bir ekip ile birlikte yapılması gereken qr kod için uzmanlardan yardım almanız önerilir. Kaliteli ve sorunsuz çalışan bir menü elde etmek için profesyonel bir ekip önemlidir.
Siz temayı ve tasarımı seçtikten sonra QR menüyü en kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz. QR restoran menüsü için birbirinden farklı temalar, yazı tipleri ve açılış şekilleri belirlemeniz mümkündür.
QR menüleri isteğinize bağlı olarak sadece ürün, fiyat ve görsel bazlı olarak oluşturabileceğiniz gibi müşterilerin sipariş verebilecekleri bir sistem de kullanabilirsiniz. Böylelikle garson ile iletişime geçmeden sipariş verilebilir. Girilen siparişler sisteme düşerek size iletilir.
Uzman Ekibi ile Temassız Menü Çözümleri Forbigs’te
Sizler de işletmeleriniz için mir QR menü tasarımı isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Otel, cafe, restoran gibi iş yerlerinde temassız menü çözümlerini sizlere sunuyoruz. Ücretsiz QR menü oluşturma seçenekleri ile teknolojiyi yakalayabilirsiniz. Kolay ve anlaşılır arayüzü ile sorunsuz menüler için doğru yerdesiniz. Uzman ekibimiz ile işletmenizi daha ileriye taşımanız mümkün. En yenilikçi ve hızlı çözümleri Forbigs’te bulabilirsiniz.